Folk & Företag | 2021-05-03

Husbilsförsäljare hoppar över mässa

I september är det dags för Elmia Husvagn & Husbil i Jönköping. En av mässans största utställare, Forsbergs fritidscenter, som säljer åtta husbilsmärken, har beslutat att inte delta av pandemiskäl.

“Elmia Husvagn & Husbil är ett uppskattat och välarrangerat evenemang men i år kommer vi i stället att möta efterfrågan på våra produkter på hemmaplan”, skriver återförsäljaren i ett pressmeddelande.

Nella Bergström

Kommentera

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Tjekvik • Annons

Snabbt, smidigt och enkelt med Tjekviks terminaler

Danska Tjekviks incheckningsterminaler underlättar för både kunder och servicerådgivare. Systemet skickar ett sms till kunden som bekräftar tiden och åtgärderna som skall göras på bilen. Samtidigt erbjuds kunden att köpa till exempel nya torkarblad, spolarvätska eller produkter som respektive återförsäljare själv lägger in i systemet.

Relaterade artiklar